Aktualności wędkarskie Aktualności wędkarskie

Jesienne zarybianie - listopad 2014

W dniu 13 listopada Nadleśnictwo Łąck dokonało zarybienia Jeziora Łąckiego Dużego drugą partią narybku przeznaczoną do wprowadzenia w 2014 roku.

Zbieg okoliczności sprawił, że druga partia narybku została wprowadzona do akwenu także 13-tego i także tym razem nie obeszło się bez problemów. Przypomnijmy, że podczas zarybiania pierwszą partią ryb w październiku b.r., w wyniku zdarzenia drogowego i awarii pojazdu przywożącego narybek zmuszeni byliśmy szybko wypuścić większą partię ryb w jednym miejscu - tuż przy pomoście rekreacyjnym. Dostawca w ramach rekompensaty dostarczył na swój koszt, oprócz zamówionych w ramach drugiej partii ryb, także dodatkowy materiał zarybieniowy co pozwoliło na równomierne rozprowadzenie narybku po jeziorze. Było to bardzo profesjonalne zachowanie za co serdecznie dziękujemy.

Tym razem zawiódł sprzęt pływający Nadleśnictwa. Jednakże, dzięki wytrwałości Straży Leśnej, udało się "rozwieść" narybek po jeziorze. Pogoda nie była dla nas tak łaskawa jak ostatnio - jednak listopad to środek jesieni. Woda w jeziorze okazała się znacznie chłodniejsza, a przypadkowy z nią kontakt wzbudził wśród zarybiających wiele emocji. Czego jednak nie robią miłośnicy ryb - woda nigdy nie jest za zimna dla pracowników Nadleśnictwa. Udało się bezpiecznie zakończyć "akcję zarybieniową" w 2014 roku.

Do jeziora wprowadzono następujące gatunki:

  • Boleń, narybek jesienny - 2000 sztuk
  • Kleń, narybek - 1000 sztuk
  • Karp, kroczek - 200 kg
  • Karaś pospolity, kroczek - 50 kg
  • Lin, kroczek - 120 kg
  • Sandacz, narybek - 300 sztuk

Mamy nadzieję, że zaaklimatyzują się w naszym jeziorze.

Zachęcamy do nadsyłania zdjęć ze złowionymi okazami. Więcej o zasadach zamieszczania zdjęć możecie dowiedzieć się Państwo klikając tutaj.