Lista aktualności Lista aktualności

IV Rajd Pieszy PTTK "W zgodzie z naturą"

W dniu 14 czerwca 2014 roku odbył się po raz czwarty rajd pieszy pod nazwą "W zgodzie z naturą" Organizatorem rajdu jest PTTK oddział miejski w Płocku, odział PTTK w Gostyninie oraz Nadleśnictwa: Łąck, Gostynin oraz Płock

Tegoroczne warunki pogodowe nie rozpieszczały uczestników. Podczas wędrówek kilkukrotnie padał rzęsisty deszcz, zrywał się niesamowicie mocny wiatr zdzierając czapki z głów wędrowców oraz cyklicznie następowały okresy upału. Pomimo przeciwności na mecie rajdu zameldowało się prawie 70-ciu uczestników.

Trasy rajdu, o długości około 6 km, wiodły od stacji kolejowej w Łącku, poprzez leśne dukty, wzdłuż rezerwatu Jastrząbek aż do siedziby Nadleśnictwa. Podczas wędrówki uczestnicy mogli, co zresztą z ochotą robili, zapytać prowadzących rajd pracowników Nadleśnictwa Łąck o dowolne zagadnienie związane z przyrodą i pracą leśników.

Na mecie rajdu na strudzonych wędrowców czekał poczęstunek, po którym większość uczestników udała się na prezentację filmu o lasach wydanego z okazji 90-cio lecia Lasów Państwowych.

Na zakończenie odbył się konkurs z wiedzy leśnej zdobytej podczas rajdu. Pytania były wyjątkowo trudne i podchwytliwe stąd też wygranym należy się wyjątkowe uznanie.

Klasyfikacja "medalowa" prezentuje się następująco:

  1. Oddział Miejski PTTK
  2. PTTK KRO-KUS przy PKN Orlen
  3. Odział Miejski PTTK Płock
  4. PTTK Sokołów
  5. PTTK Gostynin

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i dziękujemy za odwiedziny.