Asset Publisher Asset Publisher

Gospodarstwo Wędkarskie Nadleśnictwa Łąck-zezwolenia wędkarskie 2019

Nadleśnictwo Łąck zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa do zapoznania się z nasza ofertą.

Trochę historii

W 1959 roku pojawiła się pierwsza wzmianka o gospodarstwie rybackim, które było wówczas odrębną jednostką w nadleśnictwie. Zarządzało ono następującymi wodami: jeziorem Zdworskim, Łąckim Dużym, Łąckim Małym, jeziorem Górskim i jeziorem Ciechomickim, a także dzierżawiło jezioro Lucieńskie. W roku 1974 gospodarstwo rybackie zostało włączone do działu administracyjnego nadleśnictwa tracąc tym samym swą odrębność. Ówczesny leśniczy rybak Feliks Wołowiec przeszedł do pracy w UW Płock na stanowisko ichtiloga wojewódzkiego.

Gospodarstwo rybackie dziś

Nadleśnictwo Łąck sprawuje władze jedynie nad wodami jeziora Łąckiego Dużego. Jest to jedyne jezioro w okolicy tak bogate w ryby, z wodą, której stan co roku poprawia się. Nadleśnictwo prowadzi na jeziorze zrównoważoną gospodarkę rybacką rokrocznie zarybiając jezioro różnymi gatunkami ryb oraz stara się walczyć z eutrofizacją i zarastaniem. Jezioro Łąckie Duże stało się przez to jedną z atrakcji regionu przyciągając wędkarzy z różnych stron kraju.

Podczas zarybiania każda ryba wprowadzana jest do wody niezwykle delikatnie

Nadleśnictwo pobierając opłaty za połów organizuje wędkarzom bezpieczne miejsca połowów budując kładki oraz niewielkie „plaże" umożliwiające połów z brzegu oraz dba o prawidłowy skład gatunkowy łowiska. Jeziorem opiekują się pracownicy straży leśnej dbając jednocześnie o przestrzeganie prawa i regulaminu połowów. Do gatunków występujących w tym akwenie należy zaliczyć: duży karpie, sumy, szczupaki, sandacze, liny, węgorze, płocie, wzdręgi, leszcze, krąpie oraz medalowe karasie srebrzyste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obowiązuje limit 150 pozwoleń.