Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja w Nadleśnictwie Łąck

Nadleśnictwo Łąck zaprasza zorganizowane grupy do odwiedzania obiektów dydaktycznych oraz do udziału w lekcjach i pogadankach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników nadleśnictwa. Zajęcia mogą odbywać się w dniach roboczych we wtorki, środy oraz czwartki w godzinach od 7.30 do 14.00. W porze wiosenno-jesiennej do dyspozycji naszych gości są: izba edukacyjna, multimedialna sala edukacyjna przystosowana do prowadzenia lekcji, zabytkowa wyłuszczarnia nasion, ścieżki edukacyjne, miejsce ogniskowe z placem zabaw.

Tematy prowadzonych zajęć dostosowywane są do wieku uczestników. Przykładowe tematy realizowanych lekcji:pożary w lasach, zwierzęta naszych lasów, drzewa iglaste naszych lasów, drzewa liściaste naszych lasów, rozpoznawanie tropów zwierząt, etapy życia lasu i wiele innych. Ze względów organizacyjnych grupa chcąca wziąć udział w zajęciach powinna liczyć do max. 40 osób. Większa liczba uczestników powoduje duży chaos i założony przez nas efekt edukacyjny nie jest osiągnięty.

Chęć zorganizowania zajęć na ścieżce należy zgłaszać telefonicznie lub mailowo do biura Nadleśnictwa Łąck.

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00

Wszystkie obiekty udostępnione są dla zorganizowanych grup w okresie wiosenno-jesiennym. W okresie zimowym istnieje możliwość zwiedzania izby edukacyjnej oraz korzystania z multimedialnej sali edukacyjnej.

Druk Zgłoszenia uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej znajduje się tutaj (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz: Zapisz element docelowy jako...)

 

W ramach prowadzonej edukacji przyrodniczo-leśnej, Nadleśnictwo Łąck podejmuje następujące działania:

  • prowadzenie zajęć na ścieżce dydaktycznej i w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Łąck, współpraca z nauczycielami w ramach prowadzenia edukacji przyrodniczo-leśnej;
  • współpraca z urzędami gmin oraz szkołami w ramach prowadzenia corocznej akcji „Sprzątanie Świata";
  • współpraca z lokalnymi mediami (prasa, telewizja, radio);
  • współorganizowanie wraz z „Tygodnikiem Płockim" konkursu „Sprzątamy i Odnawiamy Lasy) od 2002 roku;
  • współpraca z Ligą Ochrony Przyrody w ramach corocznej edycji konkursu „Mój Las";
  • współpraca ze szkołami, a w szczególności z techników im. Leokadii Bergerowej w Płocku w ramach akcji organizowanej przez Klub Gaja - Dzień Drzewa
  • współpraca z SGGW w Warszawie oraz z Uniwersytetem Łódzkim w ramach organizowania zajęć terenowych i seminaryjnych dla studentów,
  • organizowanie wykładów, konferencji oraz spotkań o tematyce leśnej dla nauczycieli zajmujących się edukacja przyrodniczo-leśną.

Materiały do pobrania