Lista aktualności Lista aktualności

Gospodarstwo Wędkarskie Nadleśnictwa Łąck-zezwolenia wędkarskie 2019

Nadleśnictwo Łąck zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa do zapoznania się z nasza ofertą.

Trochę historii

W 1959 roku pojawiła się pierwsza wzmianka o gospodarstwie rybackim, które było wówczas odrębną jednostką w nadleśnictwie. Zarządzało ono następującymi wodami: jeziorem Zdworskim, Łąckim Dużym, Łąckim Małym, jeziorem Górskim i jeziorem Ciechomickim, a także dzierżawiło jezioro Lucieńskie. W roku 1974 gospodarstwo rybackie zostało włączone do działu administracyjnego nadleśnictwa tracąc tym samym swą odrębność. Ówczesny leśniczy rybak Feliks Wołowiec przeszedł do pracy w UW Płock na stanowisko ichtiloga wojewódzkiego.

Gospodarstwo rybackie dziś

Nadleśnictwo Łąck sprawuje władze jedynie nad wodami jeziora Łąckiego Dużego. Jest to jedyne jezioro w okolicy tak bogate w ryby, z wodą, której stan co roku poprawia się. Nadleśnictwo prowadzi na jeziorze zrównoważoną gospodarkę rybacką rokrocznie zarybiając jezioro różnymi gatunkami ryb oraz stara się walczyć z eutrofizacją i zarastaniem. Jezioro Łąckie Duże stało się przez to jedną z atrakcji regionu przyciągając wędkarzy z różnych stron kraju.

Podczas zarybiania każda ryba wprowadzana jest do wody niezwykle delikatnie

Nadleśnictwo pobierając opłaty za połów organizuje wędkarzom bezpieczne miejsca połowów budując kładki oraz niewielkie „plaże" umożliwiające połów z brzegu oraz dba o prawidłowy skład gatunkowy łowiska. Jeziorem opiekują się pracownicy straży leśnej dbając jednocześnie o przestrzeganie prawa i regulaminu połowów. Do gatunków występujących w tym akwenie należy zaliczyć: duży karpie, sumy, szczupaki, sandacze, liny, węgorze, płocie, wzdręgi, leszcze, krąpie oraz medalowe karasie srebrzyste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wędkowanie – Jezioro Łąckie Duże.

Dostępne są 4 rodzaje zezwoleń na amatorski połów ryb w 2019 roku:
-    Zezwolenie całoroczne od 2 stycznia do 31 grudnia – 250 zł
-    Zezwolenie zwykłe od 01 kwietnia do 1 listopada – 200 zł
-    Zezwolenie zimowe, przy pokrywie lodowej – 60 zł
-    Zezwolenie 14–dniowe (tzw. dwutygodniowe) – 80 zł

Do powyższych cen dla młodzieży uczącej się od 14-go do 25-tego roku życia stosuje się 50% upustu z ważną legitymacją szkolną.

Zwalnia się od opłat współmałżonka osoby uprawnionej do amatorskiego połowu ryb pod warunkiem posiadania przez wspomnianego współmałżonka Karty Wędkarskiej oraz łącznym limicie korzystania z dwóch wędek przez wędkujące małżeństwo.

W celu wykupu zezwolenia należy dokonać wpłaty na konto Nadleśnictwa Bank BS Stara Biała O/Łąck 15 9038 1014 2600 4170 2000 0010.
Zezwolenia (na podstawie dowodu przelewu) wydawane są w Nadleśnictwie Łąck ul. Lipowa 4 09-520 Łąck od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:30. Istnieje możliwość odbioru zezwoleń przez osoby trzecie.


Uwaga !!! Pracownik wystawiający zezwolenie wypisze je tylko i wyłącznie po okazaniu karty wędkarskiej osoby na którą na być wystawione zezwolenie. Nie wystawi zezwolenia bez karty wędkarskiej, pomimo wcześniejszego przelania pieniędzy na konto Nadleśnictwa !!

Obowiązuje limit 150 pozwoleń.