Lista aktualności Lista aktualności

Zawody na najlepszego drwala w Nadleśnictwie Łąck rozstrzygnięte

15 lutego br. w Nadleśnictwie Łąck odbyły się po raz kolejny zawody o tytuł „Najlepszego drwala Nadleśnictwa Łąck" w ramach przeprowadzanej corocznej weryfikacji ZUL.

Głównym celem zawodów było podnoszenie umiejętności drwali, upowszechnianie bezpiecznych metod pracy oraz współpraca pracowników ZUL. Zawody rozpoczęto pokazem wykwalifikowanego pilarza, który przekazał jakie są najważniejsze zasady prawidłowej ścinki, a następnie zaprezentował na kilku drzewach jak należy prawidłowo je ściąć i okrzesać.

W tym roku w zawodach uczestniczyło 21 pracowników zatrudnionych w ZUL wykonujących prace leśne na terenie Nadleśnictwa. Każdy pilarz miał do ścięcia jedno drzewo. Komisja weryfikacyjna oceniała wyposażenie pilarza, technikę ścinki i okrzesania oraz utrzymanie ustalonego kierunku obalania. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było przeprowadzenie dogrywki. Najlepszymi wynikami w zakresie techniki ścinki, obalania i okrzesywania drzewa okazali się Panowie: Marcin Kłosiński, Kamil Lewandowski oraz Zbigniew Kowalski.

Podsumowanie zawodów odbyło się na Szkółce Leśnej w Woli Łąckiej.