Wydawca treści Wydawca treści

Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Łąck od zawsze starało się łączyć technikę i ekologię. Na naszym terenie powstał jeden z pierwszych Leśnych Kompleksów Promocyjnych. Stawiamy na nowoczesne techniki użytkowania lasu oraz na proekologiczne nastawienie hodowli i ochrony lasu.

Nadleśnictwo Łąck położone jest na obszarze 2 województw, 5 powiatów i 11 gmin..

Największa część nadleśnictwa położona jest w powiecie płockim, na terenie gmin: Łąck oraz Gąbin.
 
Nadleśnictwo Łąck wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Sąsiaduje z nadleśnictwami: Gostynin (od zachodu i południowego zachodu, Radziwiłów (od wschodu), Kutno od południowego wschodu oraz oddzielone jest od północy od nadleśnictwa Płock rzeka Wisłą
 
Nadleśnictwa Łąck zajmuje powierzchnie 12 390 ha, z tego 11 845 ha stanowią lasy, 177 ha grunty rolne, 154 ha wody, 181 nieużytki (bagna, wydmy) oraz 33 ha gruntów pozostałych
 
Nasze lasy są niezwykle bogate w faunę i florę. znajdziecie Państwo wiele różnorodnych siedlisk przyrodniczych zasiedlonych ogromna liczba gatunków roślin. W gęstwinach drzew i krzewów kryją się zwierzęta te bardziej pospolite oraz te wyjątkowo rzadkie. Jesienina zaś nasze lasy wzbogacają się o kolejny element - grzyby, które uwielbiają zbierać mieszkańcy okolicznych miejscowości.
 
Lasy Nadleśnictwa Łąck są lasami wielofunkcyjnymi. Obok funkcji gospodarczych spełniają również funkcje ochronne, w ramach różnych kategorii ochronności.